Kā var uziet savu okulistu?

Acu ārsts jau ir viens no profesionāļiem, kas jau būtu jāapmeklē vismaz reizi gadā. Mazuļiem, piemēram, acu ārsts tiešām ir obligāts, turklāt ir skolas, kur speciālists var atbraukt uz izglītības iestādi. Mēs visi, bez šaubām, gribam, lai mūsu acis izmeklētu speciālists, kurš spēs ieraudzīt arī vismazāko problēmu. Regulāra redzes pārbaude ļaus diagnosticēt novirzes to sākuma stadijā, tādējādi jau var izbēgt no veselības problēmām. Kā atrast ārstu te, kā arī uz ko vērst savu uzmanību, centīsimies noskaidrot tālāk.

Vai optometrists un, piemēram, oftalmologs ir viens un tas pats?

Ir nepieciešama acu pārbaude un vajadzīgs acu ārsts, taču kāds tad būs īstais? Šodien klīnikā visbiežāk varēsiet atrast terminu oftalmologs vai optometrists, bet vai tiešām tas jau ir tas pats? Šie okulisti veic redzes pārbaudi un viņiem vienmēr būs ārstniecības personas sertifikāts, bet atšķirība starp tiem ir. Piemēram, optometrists pārbauda galvenās acu funkcionēšanu, viņš var konstatēt sliktu redzi tuvumā vai tālumā, kā acis redz kopā, taču, kad tiek konstatēta jebkāda novirze no normas, kur jau nepieciešama ārstēšana, šajā gadījumā cilvēks tiek novirzīts jau pie ārsta. Un tieši oftalmologs acu ārsts būs tas cilvēks, kas veic detalizētu izmeklēšanu un profilaktiskās darbības. Visbiežāk oftalmologs jau tiek dēvēts par okulistu. Ja pacientam ir vajadzīga ārstēšana, attiecīgi kvalifikācijai oftalmologs pilda medicīnisku vai arī ķirurģisku ārstēšanu. Savukārt, optiķis būs tāds speciālists, kas tad izgatavo brilles pēc acu speciālista receptes. Nenoliedzami, šodien ir jau populāra kvalifikācija optiķis-optometrists, kas var īstenot parastu acu pārbaudi un izveidot koriģējošās brilles.

Kā var atrast labu acu ārstu oftalmologu vai arī optometristu?

Pirms tam, kā skatīt redzes speciālistu, Jums ir jāsaprot – kas tad tieši ir nepieciešams – oftalmologs vai arī optometrists. Kā jau tieši tas tika augstāk minēts, optometrista uzdevums tad ir redzes pārbaude, bet oftalmologa jau ārstēšanas process. Ņemot vērā to, ka šie speciālisti tad ir medicīniskās personas, tiem jāparādās ārstu reģistrā. Protams ir ērti, kad ir iespēja attālināti pierakstīties, kad vajadzīga acu pārbaude, nekā ilgstoši gaidīt, mēģinot sazināties telefoniski. Uzreiz izlasiet rekomendācijas, ja tādas jau ir par atrasto speciālistu. Tagad optometrists ir pat atrodams optikas veikalos, kuros jau var pie reizes uzreiz pasūtīt arī koriģējošās brilles.

Leave Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.