KĀ KOPT NOTEKŪDEŅU MEHĀNISMU?

Jebkurš privātmājas īpašnieks zina, cik liela nozīme ir visu komunikāciju uzturēšanai kārtībā un jau precīzai izbūvei un plānošanai pirms pamatu likšanas. Piemēram, kanalizācijas sistēmas izbūvei ir jābūt nevainojamai, jo tās remontdarbi ir īpaši piņķerīgi, ja nepieciešama problēmu novēršana. Ja tiek pievērtas acis uz kādiem defektiem vai nepilnībām, tad tas nozīmē pavisam drīzu labošana darbu veikšanu. Kanalizācija ir viena no svarīgākajām komunikācijām, jo rūpējas ne tikai par antisanitāru apstākļu novēršanu mājoklī, bet arī par vides nepiesārņošanu. Ikdienā saimniecībā patērēto ūdeni ir jānovada dabai draudzīgā veidā, neradot piesārņojumu un antisanitārus apstākļus(spied te – bio kanalizācija). Privātmājām, visbiežāk, tiek piedāvāti divi risinājumi – septiķa vai bioloģiskās attīrīšanas iekārtas ierīkošana. Pilsētās dzīvojošajiem iespējas noteikti būs plašākas, jo ir jau attīstīts komunikāciju tīkls, taču lauku rajonos ar to ir mazliet sarežģītāk.

KĀDA NOZĪME IR GRUNTSŪDEŅIEM UN PAŠVALDĪBAI KANALIZĀCIJAS SISTĒMAS BŪVĒŠANĀ?

Septiķis, bioloģiskās attīrīšanas iekārtas un pilsētas centralizētā kanalizācijas sistēma ir opcijas, kas pieejamas tiem, kuriem būvējot māju, nepieciešams izbūvēt arī bio kanalizāciju. Bioloģiskās attīrīšanas iekārtas darbības rezultātā rodas tehniskais ūdens, kas ir lietojams otrreiz. Tehnisko ūdeni var izmantot dārza laistīšanā, mazgāšanā un citos saimnieciskos nolūkos, tiesa gan, to nedrīkst lietot pārtikā. Bioloģiskās attīrīšanas iekārtas tīrīšana ir nepieciešama dažas reizes gadā un tā darbojas, izmantojot elektrību. Septiķa ierakšana zemē nozīmē divu vai trīs tvertņu uzstādīšanu, kurā ūdens tiek atdalīts no tā satura. Septiķa attīrīto ūdeni nedrīkst lietot atkārtoti un asenizācijas pakalpojumu sniedzēji septiķa nogulsnes divas reizes gadā izsūknē.

BIO KANALIZĀCIJAS UN SEPTIĶA PRIEKŠROCĪBAS MĀJSAIMNIECĪBĀS

Pašvaldības noteikumi nosaka to, kādu attīrīšanas iekārtu ir iespējams izmantot. Ja 200 metru attālumā no būvobjekta atrodas centralizētais kanalizācijas vads, ir iespējams pieslēgties tam. Izmaksas nosaka dažādi faktori – nepieciešamo materiālu cena, darbs tiks veikts pašu spēkiem vai tiks algoti speciālisti un tamlīdzīgi. Ja tomēr centralizētajam kanalizācijas vadam nav iespējas pieslēgties, tālākās darbības nosaka gruntsūdeņu stāvoklis īpašumā un apkārtnē. Neliela izmēra privātmājā vai vasarnīcā kā risinājumu var apsvērt septiķi, kas periodiski ir jāizsūknē, lai nepiesārņotu dabu. Lielākai mājai, kuru apdzīvo vairāk cilvēku, labs risinājums ir bioloģiskā attīrīšanas iekārta, kur pārstrādāto ūdeni var izlietot saimniecībā, tādējādi ietaupot arī šādā veidā.

Leave Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.