Cik nozīmīgi tad ir visu redzēt labi? Kāda tipa kontaktlēcas pērkat Jūs?

Uz šodienu lēcas acīm jau ir tāda tipa masveida produkts, ar ko tad jau nemaz nevar izbrīnīt. Lēcas ir kļuvušas par ikdienas daļu bez kuras mēs jau nevaram iedomāties savu ikdienu. Kādā veidā parādījās kontaktlēcas? Iedomājaties, taču pats pirmais, kas tad saskarās ar lēcām, jau ir pazīstamais mākslinieks Leonardo da Vinči. Šis notikums bija attēlots grāmatā Acu kods un datēts ar 1508.gadu. Tieši Da Vinči izgudroja mūsdienu lēcas plānu. Kaut gan izcelt, kad konkrēti viņš ir lēcas izgudrotājs nemaz nevar. Taču to attiecināt uz sekotājiem var, piem., nevar aizmirst filosofu, fiziķi un matemātiķi Renē Dekartu. 1632.gadā viņš uz acīm uzlika stikla trauku, kurš bija tiešām pilnīgi piepildīts ar ūdeni, jo tieši tā Da Vinči skaidroja lēcas darbību. Bet diemžēl valkāt šīs kontaktlēcas acīm nebija realizējams.
Pēc vēl 200 gadiem britu astronoms Dž.Heršels atgriezās pie lēcām. Tieši viņš ir tas, kurš savos rakstos raksturoja, kā īsti izskatās īstas un protams, arī korektās kontaktlēcas.
Bet kas tieši radīja pašas pirmās stikla lēcas? Vācu stiklinieks F.Mullers, tas notika 1888.gadā un atstāja nozīmīgu pēdu oftalmoloģijā. Viņa pamata doma nemaz nebija sataisīt lēcas. Viņš vien mēģināja palīdzēt savam draugam redzēt visu krāsās.

Protams, ka šodien, pateicoties visiem šiem zinātniekiem, mēs visi varam izmest neērtās brilles un nopirkt priekš sevis lēcas internetā pie https://www.manaslecas.lv/ vai parastajā optikas salonā. Bez šaubām, jau var nēsāt brilles, taču ir situācijas dzīvē, kur ērtāk ir tieši lēcas acīm. Kā īsti atrast šo produktu?

Kontaktlēcas un šo produktu izlases priekšnosacījumi

Pilnīgi visas kontaktlēcas internetā vai arī optikā tiek iedalītas dažādos veidos un tipos atkarībā no to mērķa, izejmateriāla, nēsāšanas režīma vai maiņas perioda. Tas ietekmē ne tikai Jūsu izvēli, bet, protams, arī jebkuras lēcas cena būs atkarīga tieši no minētiem kritērijiem.

Kontaktlēcas pēc to materiāla var tikt iedalītas cietajās vai mīkstās kontaktlēcās. Cietās var būt gaisa caurlaidīgas un nē. Taču mīkstas lēcas jau ir visbiežāk atrodamas mūsdienu lietotāju vidū un tās ir hidrogēla vai silikona hidrogēla lēcas.

Pēc nēsāšanas veida, lēcas acīm varētu iedalīt dienas, kuras tiek izņemtas vakarā, elastīgas, kuras ņem ārā pēc dažām dienām, vēl ir ilgstošās un nepārtrauktas valkāšanas lēcas, kuras tiek valkātas līdz pat trīsdesmit dienām.

Kontaktlēcas iespējams iedalīt pēc no nomaiņas perioda: tradicionālās kontaktlēcas, kas kalpo no 6 mēnešiem līdz pat gadam. Plānveida kontaktlēcas – 1 dienas, 2 nedēļu, 1 mēneša lēcas. Bez šaubām, viendienas lēcas cena jau būs lielāka ilgtermiņā nekā, piemēram, 30 dienu. Taču vienas dienas lēcas tad ir domātas ļoti jūtīgām acīm.

Vēl lēcas iedalās pēc krāsas un pēc šī faktora kontaktlēcas interneta veikals kā var nodrošināt gan bezkrāsainas, gan tonētas, gan ir tādas, kur krāsu palete ir milzīga un būtiski var izmainīt klienta acu krāsu. Lēcas, kuras paredzētas vien acu krāsas maiņai, iespējams izlaist ar 0 dioptriju.

Kā redzams lēcas internetā vai arī optikas veikalos eksistē diezgan dažnedažādas, būs sākumā vien jāsameklē savs izvēles variants!

Leave Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *