Jumta konstrukcija, kas priecēs Jūs daudzus gadus

Parasti, kad tiek runāts tieši par jumta uzstādīšanu, tajā brīdī svarīgs jau ir ne vienīgi jumta segums, bet arī viss mājas jumts kopumā. Un, kad jumta tips var tikt izvēlēts arī jau būvniecības brīdī, tad jumta segums, kā viens no jau vissvarīgākajiem mājas posmiem, būtu cītīgi jāizrēķina kā arī jāveic tā projekts pirms būvniecības uzsākšanas. Jums jāsaprot, kādi jumta konstrukcijas veidi būs piemēroti tieši Jūsu gadījumā. Jau ir tik ļoti daudz tipu – jumta spāres, sijas vai kopnes, kādā veidā tie atsķiras savā starpā vai, kam dot priekšroku, jau ir ļoti svarīgs jautājums.

Pasūti šeit – https://freimans.com/lv/jumta-konstrukcijas/

Daudzveidība un būvniecības varianti jumtam

Dzīvojamās mājas un savādāka veida celtnes var tikt būvētas ar tiešām ļoti savādākiem jumtiem, piemēram, sākot ar pašu parastāko konstrukciju ar plakanu virsmu, un pabeidzot ar pārdomātām konstrukcijas formām. Jumta konstrukcija, kas tiek dēvēta kā plakanais veids, parasti ir ekonomiskākais variants, tā kā šeit jumta uzstādīšana tiešām ir saprotama, bet jumta virsma var būt lietots kā terase, kas nenoliedzami ir pluss. Kaut gan šī varianta kopšana tomēr ir apgrūtinoša, jo nokrišņi nepazūd tik veiksmīgi, kā slīpiem jumtiem. Pats jumts varētu būt vienslīpes vai ar divām slīpnēm,kā arī dažnedažādu citu veidu un šo veidu savienojumu. Taču jāsaprot galvenā lieta, kad, cik daudz uz viena jumta dažnedažādu veidu, jo dārgāka būs jumta siltināšana, kā arī uzstādīšana.

Jumta konstrukcija – kāda tipa segums tad ir labākais?

Ir ļoti daudz dažādu tipu konstrukcijām, kuri atšķiras pēc jumta veida un pēc tā kas tieši noklās jumtu, vai arī kā notiks jau jumta siltināšana. Tradicionāli izvēlās tieši jumta spāres, bet tas opcijas variants jau ir pieņemams brīžos, kad notiek jumta uzstādīšana ēkai tikai līdz sešiem metriem. Tā kā jumta spāres būs taisītas jau uz objekta, tas aizņem tiešām ilgu laiku un nepieciešama profesionālu klātbūtne. Savukārt kopnes jau tiek izveidotas ražotnē un tad tiek atvestas uz objektu gatavā veidā. Tādā veidā jumta uzstādīšana kļūst par saprotamu un ātru darbu. Koka kopnes tiek izmantotas ne vienīgi privātmāju celtniecībā, taču arī lielu ēku un angāru jumta likšanā.

Leave Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *