AR KO APSILDĪT MĀJU APKURES SEZONĀ?

Tuvojas ziema, pie tam ar lieliem soļiem, tālab loģiski, ka aktuāls kļūst jautājums par optimālu telpu apkurināšanu savā mājoklī. Šādos gadījumos nedaudz paveicies ir daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem, par kuru telpu apsildi rūpējas namu apsaimniekotājs, pieslēdzot siltumu apkures sezonas sākumā. Taču, ja dzīvojat privātmājā, eksistē daudz un dažādi risinājumi tam, kā aukstā laikā nodrošināt siltas mājas. Projektējot māju, jebkurš arhitekts, pašā mitekļa viducī, pat ja tam nav vajadzība, ieprojektēs dūmvadu, lai vajadzības gadījumā būtu iespējams mainīt telpu apsildes formu bez liekiem izdevumiem un problēmām. Dūmvads tiek izbūvēts mājas vidū, lai tam var piekļūt viegli no katras telpas mājā un dūmvadam pievienot krāsni vai kamīnu.

KAMĪNKRĀSNS VAI ARĪ PLĪTS? KĀ VISLABĀK IZVĒLĒTIES?

Mūsdienās būtu iespējams uziet dažādus veidus kā apsildīt savu mājokli. Pēdējā laikā populāri ir mājas apsildīt ar elektrību, taču tas ir arī salīdzinoši dārgs prieks, tāpēc, pēc aprēķiniem izdevīga alternatīva ir krāsniņas, kamīni, granulu katli un tamlīdzīgi apkures veidi. Istabā sprakšķošs kamīns vai krāsniņa vienmēr asociējas ar siltumu un arī patīkamām emocijām. Nevajag baidīties par to, ka krāsns vizuālais izskats varētu kaitēt telpas interjeram. Tās lieliski pilda savu funkciju un nav uzkrītošas. Piem., stūra kamīnkrāsns būtu ekselenta izvēle lielām telpām, piem. viesistabām vai studijas tipa virtuves – viesistabas apvienojumam. Skaistās malkas liesmas būtu redzamas no katras vietas telpā, pateicoties lielajam kamīna durtiņu stiklam. Ir opcija iegādāt arī kamīnkrāsni, kurā būtu iebūvēta cepeškrāsns. Šāds risinājums nenoliedzami liksies viegli izmantojam visiem, kuriem patīk darboties virtuvē. Protams, nevajag aizmirst arī par citām telpām vai arī blakus telpām. Piemēram, ja esat pirts īpašnieks, eksistē dažādi veidi, lai apsildītu arī šīs telpas. Ir iespējams apskatīties kādu variantu starp divu veidu pirts krāsnīm. Tādām, kas piesilda vien saunas telpu, vai arī izvēlēties tādu krāsniņu, kas piesilda ne vien pašu pirti, bet arī priekštelpu, kas nereti tiek izmantota dažādu draugu kompāniju pulcēšanās reizēs. Arī pirts krāsnis, tā pat kā kamīni un malkas krāsniņas, tiek veidotas pēc askētiska un arī gaumīga skandināvu dizaina.

Atbilstošu apkures iekārtu savas mājas vai citu telpu apkurināšanai, iegūt noteikti nav problēma, un arī nevajag aizmirst, ka gada drēgnajā laikā nekas tā neienes mājās un arī sirdīs siltumu, kā sprakšķoša krāsniņa vai kamīns!

Leave Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *