Jumta segums un tā pārpilnība šodienas pasaulē

Bieži vien, runājot tieši par jumta izvēli, tajā brīdī nozīmīgs jau ir ne vien jumta segums, bet arī viss mājas jumts pamatā. Kā arī, ja jumta veids mājai var tikt izvēlēts arī jau celtniecības laikā, tad jumta segums, kas ir viens no jau vissvarīgākajiem mājokļa elementiem, jau ir rūpīgi jāaprēķina kā arī jāprojektē pirms tam. Jums jāsaprot, kādi tad jumta konstrukcijas veidi ir piemēroti konkrēti Jūsu gadījumā. Pastāv tik daudz dažādu variantu – sijas, jumtu spāres un kopnes, kā tās atsķiras savā starpā un, ko izvēlēties, ir un būs ļoti būtisks jautājums.

Vairāk uzziniet – https://freimans.com/lv/projektesana/

Kurš var būt tieši Jūsu majas jumts?

Jumta forma, kuru visbiežāk mēs pamanam apkārt ir jumts ar diviem slīpumiem, tas izceļas ar praktisku izmantošanu, saprotamu uzstādīšanu un tāda jumtam piemērots jebkura veida jumta segums mājai. Ne mazāk populārs tagad ir arī mansarda tipa jumts, šeit ir 4 plaknes uz katru mājas pusi pa divām. Dotais veids ir tik ļoti pieprasīts, jo tiek atrasta papildus telpa. Saimniecības būvēm parasti izmantota jumta konstrukcija būs vienslīpes, taču šo tipu neizmanto lielām ēkām. Amizanta kā arī sarežģīta konstrukcija ir jumts ar četrām slīpnēm. Jumta uzstādīšana ir vienkārša, bet kopšanā sarežģīts ir plakanais jumts. Jumta konstrukcija dažreiz pieļauj dažnedažādu variāciju apvienošanu, padarot ēku interesantu kā arī neatkārtojamu.

Koka kopnes vai, piemēram, jumta spāres, ko tieši izvēlēties?

Plānojot to, kāda tad varētu būt jumta konstrukcija, paveras milzīgs materiālu klāsts kā arī dažādība. Sijas, jumta spāres vai pieņemsim kopnes, kāda tad ir pareizā izvēlēšanās? Pašas sijas pielieto jumta spāres balstam, taču tāda tipa varianta uzlikšana aizņem tiesam daudz laika. Bet kopnes ir jau laicīgi ražota konstrukcija. Jumta kopnes balsts ir ārējās sienas vai arī iekšpuses sienas, kas ir nesošās. Kopnes atšķirībā no jumta spāres tiks atvestas uz objektu jau gatavas, tādējādi tiks saglabāts laiks, ko tad paņem pati jumta uzstādīšana. Un tad jau droši var vērsties klāt tieši pie tāda veida lietas, kā jumta siltināšana un pabeigt šo nozīmīgo celtniecības posmu.

Leave Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *