Kūkas pēc pasūtījuma katriem svētkiem

Šodien mūsu valstī pārtikas piegādes pieprasījums arvien pieaug. Pat neņemot vērā dažus ekonomikas lejupslīdes momentus, gatavo ēdienu piegādes sfēra ar katru gadu aug vidēji par piecpadsmit līdz divdesmit procentiem. Pie tam saskaņā ar pētnieku redzējumam šī tendence turpināsies, jo cilvēkiem vienmēr būs būtisks jautājums, kur pasūtīt garšīgu kliņģeri. Turklāt nemaz nav svarīgi vai arī runa iet par restorānu vai arī vien neliela konditoreja. Un konditorejas Rīgā vai citās pilsētās uzsāk piedāvāt tortes pēc pasūtījuma, pie tam papildinot to piedāvājumu, kur būs iekļauti arī banketi. Un arī maza konditoreja jau piedāvā cilvēkiem ne vienīgi sagatavot uzkodas banketam, bet arī tiks piedāvāta vesela banketu ēdienkarte un piedāvāta galda klāšana.

Galvenās lietas, kurām vajadzētu būt ievērotām pirms pasūtīt torti

Nebūs būtiski, kādi svētki būs, bet šobrīd tikai daži klienti izvēlās veikala tortes un aizvien lielāku popularitāti sasniedz ne vien tortes pēc pasūtījuma Rīgā, bet arī citur Latvijā. Bez šaubām tādi konditorejas izstrādājumi, kā torte vienmēr būs svinību galda galvenā dekorācija, un torte tiek sūtīta pārbaudītā vietā. Konditorejas Rīgā var piedāvāt vairākus desmitus dažādu pildījumu un noformējumu tortēm. Priekš tam, lai var izlemt, kādu tad pasūtīt torti, nepieciešams uzzināt, kādas tortes veidi var būt īstenoti. Paši banketi visbiežāk priekšroku dod sekojoša veida tortēm – biskvīta, marcipāna, no suflē vai jogurta. Jogurta vai suflē tortes pēc pasūtījuma jau ir labas, kad viesi rūpējas par savu figūru. Marcipāns tiek uzskatīts par vienu no dārgākajiem. Tomēr biežāk tortes uz pasūtījumu būs tieši biskvīta. Konditorejas izstrādājumi no biskvīta palīdz sasniegt jebkada veida fantāzijas, savukārt tortes pārtop par īstu mākslas darbu, ar ko vēlāk lepojas konditoreja.

Galdu klāšana izbraukumā ir izdevība rīkot pasākumu jebkur

Banketi šodien tiešām ir diezgan ierasta lieta. Turklāt dažādas konditorejas Rīgā un citur Latvijas teritorijā piedāvā kā uzkodas banketam, tā arī tādu lietu kā galda klāšana. Savukārt pircējiem, brīdī, kad būs apspriesta pati banketu ēdienkarte, jāpiedomā tieši pie dažiem momentiem. Pati banketu ēdienkarte un produktu uzskaite notiek sekojoši. Aukstās uzkodas banketam, kur iekļaujas dārzeņi, sieri, dažādi kanape, tiek skaitītas vidēji līdz 400g uz cilvēku. Karstās uzkodas būs tikai līdz 100 gramiem uz cilvēku, taja pat laikā salāti būs līdz 250 g . Bet pamatēdiens, kurš tiek apvienots ar piedevām, ir gaļa, kas paredzēta līdz 250g un piedevas 150g. Augļi vienam viesim tiek paredzētas tikai līdz 200 gramiem, bet konditorejas izstrādājumi – līdz 200 g. Tādējādi sanāk līdz 1500g uz viesi. Kad ir aprēķināta galdu klāšana cenas ziņā, skaita kopā kā produktus, gan arī pati galda klāšana.

Leave Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *