Koku transports un mežizstrādes nozare

Ja Jums pieder cirsmas, kurā jau ir nozīmīgi koklaukumi, šajā gadījumā tos ir jāapstrādā pašiem vai, piemēram, jāvēršas tieši pie eksperta, tā kā pretēji nodoklis tieši uz Jūsu īpašumā esošo mežu varētu būt daudz augstāks, tā kā Jūs to neapstrādājat. Ir arī tie uzņēmumi, kuri iepērk kokus vai arī pērk mežu un cirsmas, bet tajā pat brīdī būs pat tādi, kas pārstrādā tādu produktu, piemēram, kā apaļkoks, esot uz vietas un pēc tam palīdz ar tādu lietu, kā koku transports. Gala rezultātā tiek saņemta nauda, brīdī, kad Jūsu apaļkoks nonāk galamērķī, un arī tiek saņemti nodokļu atvieglojumi. Bet ir un būs nepieciešams gan sadarboties ar drošu uzņēmumu, kā arī pašam orientēties sortimentu tehnoloģijā, kas mežiztrādes industrijā ir pirmajā vietā.

Uzzini vairāk – https://siardn.lv/transporta-pakalpojumi/

Kas ir tas, kas būs bērza finierkluči pie tam kādam tieši mērķim tos lieto?

Pats apaļkoks un tā sortimentu cenas līmenis var būt atšķirīgs, tieši šī iemesla dēļ būtiskākais jau ir saņemt no stumbra nozīmīgāko sortimentu. Pati dārgākā sortimenta daļa tomēr ir stumbra pirmais baļķis jeb finiera klucis. Kā arī sortimentu gradācija parasti atkarīga arī no koku šķirnes. Visvērtīgākie būtu bērza finierkluči, kas ir A klases vai arī ekskluzīvie kluči, kaut gan tiem jau ir augstas nosacījumi sagatavošanai, un to pieprasījums nereti ir atkarīgs no reģiona un sezonas. Tāpēc visbiežāk pielieto B klases klučus, kuru cena jau ir zemāka par A klases klučiem, bet lielāka par citiem sortimentiem. Paši bērza finierkluči var tikt izmantoti zāģmateriāliem un finieru ražotnēs. Ja sortiments ir pārāk tievs vai neatbilst finierklucim, šajā gadījumā tie tiek realizēti piemēram, kā taras kluči un sīkbaļķi. Par tarasklučiem var būt un resnas sugas, kuru nepielieto savādāk. Taras kluči būs izmantoti zāģēšanas materiālu izgatavošanā. Bet, papīrmalka un malka tad ir sortimentu daļa, kur kvalitātei jau mazāk uzmanības velta. Pati papīrmalka parasti būs izgatavota no egles vai bērza, apses vai pat priedes koksnes. Lielu daļu no malkas pārstrādā granulās un tad tā tiek izmantota siltuma radīšanai.

Kas piedāvā baļķvedēja pakalpojumus pie tam pērk mežu?

Ja Jums īpašumā ir mežs, tajā brīdī tas ir jāizcērt, atvieglojot tā eksistenci un lietderīgi lietojot ko māte daba ir Jums sniegusi. Reti kurš zinās, kādam paredzētajiem mērķiem būs izmantots tieši apaļkoks un, kur to var eksportēt. Šeit, vajadzētu doties pie uzņēmumiem, kas pērk mežu pie tam piedāvā tādu lietu, kā koku transports. Bieži vien šādi uzticami uzņēmumi realizē koku mežā un ved jau tāda veida gatavo produktu, kā apaļkoks. Ja Jums nav laika nodarboties ar koku ciršanu, pieejami uzticami uzņēmumi, kas pērk mežu un cirsmas. Vissvarīgākais uziet drošu profesionāli ar labām atsauksmēm un daudz gadu pieredzi.

Leave Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *